logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Tuvalet Neden Tıkanır

Tuvalet Neden Tıkanır?

 

            Bunun aslına bakılırsa birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Özellikle en başta tuvalet kağıtlarından bahsetmek mümkündür. Kişisel anlamda tuvalet kağıtları genel olarak eğer tuvalet deliğine atılırsa burada zaman içerisinde tıkanıklığa problemleri kendini göstermekte ve ileriki zamanlarda çok daha büyük sorunlara yol açma durumun ortaya çıkabilmektedir. Üstelik her ne kadar bu durum her seferinde sifon çekilse de gider kısmının farklı noktalarında tıkanma problemleri kendini gösterebilir ve zaman içerisinde daha büyük bir durumu meydana getirebilir. O yüzden mutlaka tuvalet kağıtlarını tuvalet gider kısmı yerine çöp kutularına atılmasına özen gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde gider kısmında yaşanan tıkanıklık nedeniyle profesyonel anlamda mutlaka bir destek alınması tuvalet açma konusunda mutlaka şart haline gelir.

 

 Tuvaletin tıkanmasının farklı sebepleri

 

            Bu durum sadece tuvalet kağıtları ile değil aynı zamanda yine atılacak sigara izmaritleri ile birlikte de kendisini gösterebilmektedir. Zaman içerisinde biriken sigara izmaritleri bir bütün olarak tıkanıklık yaratmakta ve bu da çok daha büyük kokuların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Aynı zamanda yine tuvalet kağıdı gibi pedlerin de atılması tuvalet bölümünde tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Buna ek olarak evde yapılacak birtakım tadilatlar sonunda arta kalan alçı ve benzeri çeşitlerinde yine tuvalete dökülmesi de tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Bütün ev ya da iş yerlerinde bunlara da mutlaka dikkat edilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Eğer bu tür sorunlar çok daha ileri bir seviyeye gelmiş ise o zaman tuvalet açma konusunda mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekmektedir.

 

 Tuvalet tıkanıklığı nasıl yapılan diğer etkenler

 

            Genel olarak tuvalet tıkanıklığı noktasında en çok rastlanan durumlardan biri de çocukların bazı oyuncakları buraya atmasıdır. Bu durumun farkına varılmaz ise ve sifon da çekilirse zaman içerisinde tıkanıklık çok daha büyük noktalara ulaşabilir ve ileride çözülmesi zor bir duruma neden olabilir. Tüm bu sebepler karşısında öncelikle bu tür işlemleri yapmaktan mutlaka uzak durmak büyük bir önem taşımaktadır. Fakat eğer çok geç kalınmış ise tuvalet açma konusunda o zaman profesyonel bir destek almak gerekir. Bu sayede daha büyük bir masrafa neden olmadan son teknolojik cihazlar eşliğinde tıkanıklığın açılmasını sağlayabilirsiniz.