logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Wc Tıkanıklığının Nedenleri

Wc Tıkanıklığının Nedenleri?

 

            Wc tıkaniklıği, herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Bu sıkıntılı sorunu yaşamamak adına daha dikkatli olunması gerekmektedir. Farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan tıkanıklıklar yüzünden yaşam kalitesinde düşüş yaşanmaktadır. Bir an önce çözülmesi ve hijyenik koşullara kavuşulması gereken durumlardandır. Çok fazla kullanılan wc genel olarak kullanıcı hatalarına bağlı olarak tıkanmaktadır. Suda erimeyen ve oldukça kalitesiz olan tuvalet kağıtlarının tuvalet deliklerine atılması sonucunda tıkanıklıklar yaşanmaktadır.

 

            Süngerler, diş macunlarının tüpleri ve kadın pedleri tuvaletlerin içine atıldığında da wc tıkanıklığı yaşanmaktadır. Islak mendil ve çocuk bezlerinin atılması, inşaat halinde iken giderlere dökülen moloz ve inşaat harçları nedeni ile de tıkanma yaşanmaktadır. Sık sık tuvalet tıkanıklığı yaşanıyorsa eğer kullanıcı hatası ile ilgili değil alt yapı sorunu ile ilgili olmaktadır. Bu nedenle yılda bir defa tesisat bakımının yaptırılması sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasında çok önemlidir. Yaşanan tuvalet tıkanıklıklarında geri tepme durumunun yaşanması göz önünde bulundurulduğunda bir an önce tuvalet acma, yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir.

 

            Bireysel ve acemi yöntemler ile tuvaletin açılmasını sağlamak tehlikeli ve sağlıksız olabilmektedir. Bu nedenle tesisat ustalarından bu konuda yardım almak en doğru çözüm olmaktadır. Gelişen teknolojik imkanlar sayesinde tesisat firmaları yaşanan tıkanıklıkları çok kolay ve hızlı bir şekilde çözümlemektedir. Tuvalet tıkanıklığının nereden kaynaklandığını bulmak için kullandıkları cihazlar son derece teknolojiktir. Robot cihazlar sayesinde tuvalet tıkanmaları artık bir kabus olmaktan kurtulmaktadır.