logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Konaklı Tıkanıklık Açma

Konaklı Tıkanıklık Açma


            Gün içerisinde mutfak lavabolarına defalarca kez dökülmemesi gereken şeyler dökülmektedir. Kullanılmayan yemekler, çay tortuları, çeşitli yağlar bunlara örnek olarak verilebilmektedir. Bu tür şeylerin dökülmesi ile birlikte eğer lavabo gideri eğimli bir şekilde dizayn edilmemiş ise muhtemelen atılan bu şeyler tesisatın içerisinde kalacaktır. Yağ gibi katıya yakın olan maddeler fazlasıyla akışkan olmadığı için gider borusunun içerisinde beklemektedir. Dolayısıyla daha sonradan atılan şeylerin geçişini engelleyerek tıkanıklığa yol açmaktadır.

Lavabonun Tıkanmaması İçin Ne Yapılabilir?


            Lavabonun tıkanmaması için ilk yapılması gereken şeylerden birisi, daha ince delikli süzgeçlerin kullanılmasıdır. Süzgecin delikleri eğer ince olursa, daha büyük cisimlerin gidere gidişi engellenebilmektedir. Fakat lavaboya yağ döken kişiler için küçük delikli süzgeçler çözüm değildir. Bu sebeple de tıkanma problemlerden sakınmak isteniyor ise bu tür yağların lavaboya dökmek yerine, çöp kutusuna dökülmesi gerekmektedir. Bu şekilde lavabo giderleri açık bir şekilde kalabilir.

Tıkanan Lavabolar Nasıl Açılır?


            Eğer lavabolar tıkanır ise bunun en büyük sonucu, ortaya çıkan tahammül edilemez kokulardır. Farklı cisimlerin borularda birikmesi ile birlikte meydana gelen tıkanmaların kokusu genellikle çekilemez derecededir. Bu sebeple de tıkanıklık meydana geldiği zaman Konaklı tıkanıklık açma firmalarından biri olan MGS Yapı ve benzeri firmalar tercih edilebilmektedir.

            Tercih edilen kurumlar tarafından birçok farklı işlem uygulanabilmektedir. Konaklı tıkanıklık açma firmalarından olan MGS Yapı tarafından tamamen son teknoloji kullanılarak gerekli işlemler yapılmaktadır. Tıkanıklığın giderilebilmesi için öncelikle sorunun ve tıkanıklığın nerede olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bu sebeple de şirket tarafından kullanılan aletler yardımı ile bu aşamanın tespiti yapılmaktadır. Kullanılmakta olan teknolojik robotlar sayesinde kamer yardımı ile tıkanıklığın yeri bulunmaktadır.

            Konaklı tıkanıklık açma firması olan Mgs Yapı tarafından tıkanıklık yeri belirlendikten sonra sıra bu tıkanıklığı açmaya gelmektedir. Robot cihazların çeşitli özellikleri sayesinde genellikle tıkanıklığı oluşturan cisimlerin eritilmesine veyahut da yakılması yönüne gidilmektedir. Kameralı kabloların lavabo giderine sokulmasının ardından tıkanıklığın sebebine kadar ilerlenmektedir. Ardından noktaya ulaşıldığında da gerekli ısıtma ve eritme işlemleri yapılmaktadır. Oldukça düşük fiyatlar ile yapılması sayesinde MGS Yapı’nın bu hizmetine her kesimden kişi kolaylıkla ulaşabilmektedir.