logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Kanalizasyon Açmak İçin Kullanılan Yöntemler

Kanalizasyon Açmak İçin Kullanılan Yöntemler

 

 Kanalizasyon Neden Tıkanır?


            Günümüzde birçok neden ile kanalizasyon boruları tıkanmaktadır. Bu nedenle kanalizasyon açma işlemlerine çok başvurulmaktadır. Birçok bina sahibini aynı anda etkileyen kanalizasyon tıkanıklığının bir an önce tamir edilmesi ve açılması gereklidir.

 

            Kanalizasyon tıkanıklıklarının en büyük nedeni binada yaşayan kişilerin tuvalet giderlerine ya da diğer giderlere atık maddeler atmasıdır. Havlu, bez ve yabancı maddeler ile büyük cisimlerin hepsi kanalizasyon giderlerinin tıkanmasına neden olmaktadır. Bu durum kanalizasyon temizleme işlemi yapılmaz ise daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle bu durumun önemsenmesi gerekir.

 

            Kanalizasyonun yapısı ve kullanma süresi de tıkanma üzerinde etkili olmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklıklarına kendi başınıza müdahale etmek mümkün değildir. Bu işin ustaları tarafından teknolojik yöntemler ile uygulanan kanalizasyon tıkanıklığı şeklinde yapılması gerekir. Bu nedenle de profesyonel bir temizleme firmasından destek alınması işlemlerinizin daha sağlıklı ve daha kolay yapılmasını sağlar.

 

 Tıkanıklık Açma

 

            Kanalizasyon tıkanıklıklarında eski yöntemlerin kullanılması çok sakıncalıdır. Özellikle tıkanıklık açma için kullanılan kimyasal maddeler boruların yıpranmasına neden olmaktadır. Tıkanıklığın yeri biliniyorsa ve tıkanıklık daha yeni oluşmuş ise pompa yardımı ile tıkanıklık açılmaya çalışılabilir. Ancak sonuç alınamaz ise cihazlar ile yapılan kanalizasyon temizleme işlemlerine başvurulur.

 

            Birçok kişi tıkanıklık açmak için kırma yöntemi olan eski yöntemi uygular. Ancak tıkanıklığın yeri bilinmediği için kırılacak olan alanda bilinemez ve birden çok alan kırılmış olur. Bu da maddi zararı artırmaktadır. Bunun önüne geçmek için profesyonel olarak hizmet veren firmalardan kanalizasyon temizleme konusunda destek alınmalıdır. Kanalizasyon temizleme konusunda işinin uzmanı olan firmalar, gelişmiş cihazlar ile tıkanıklık tespiti ve temizleme işlemlerini yaparlar. Bu sayede herhangi bir alanı kırmaya gerek kalmadan kısa sürede sorun çözülür.

 

            Kameralı olan gelişmiş teknolojik cihazlar ile öncelikle tıkanık olan alanın tespiti yapılır. Cihazın kameralı olması, tıkanıklık yerinin hemen tespit edilmesini kolaylaştırır. Daha sonra yine cihaz yardımı ile açılacak olan ufak bir delikten tıkanıklığa neden olan madde temizlenir. Bu sayede kanalizasyon temizleme işlemi bitirilir ve sorun çözülmüş olur. Bu konuda uygulanan kanalizasyon temizleme yöntemleri kalıcı sonuçlar sağlar.