logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Tıkanıklar Neden Oluşur

Tıkanıklar Neden Oluşur

 

            Tıkanıklıklar neden oluşur? Tıkanıklık oluşmasına sebep olan cisimler giderlerin özellikle dirsek bölümlerinde oluşan birikimlerin desteğini alarak bu sorunu ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle  Alanya tıkanık acma sistemlerinde görüldüğü gibi bazı durumlarda tıkanıklığın sebebi yanlış inşa ve döşeme faaliyetleri sonucu ortaya çıktığı görülmektedir. Bu nasıl oluyor? Şöyle ki; binaların ve iş yerlerinin pimaş boru sistemleri kurulum aşamasında yanlış eğim verilmesi ve bunun neticesinde gider sistemlerinde istek dışı birikimleri kireçlenme yaparak tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

 

            Bunun yanında yanlış boru geçme yapılması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır. Bu sorunun oluşma sebebi de pimaş veya diğer gider boru kullanımlarında boruların gidere karşı geçirilme yönteminin sebebidir. Yani bir sonraki boru üstte kalması gerekirken yanlış ucunun kullanılması sonucu içte kalarak gider içinde set oluşturmaktadır. Bu set zaman içinde katı cisimlerin bu noktaya takılarak erimeyen tüm maddelerin birikimine sebep olmaktadır. Bunun sonucunda da tıkanıklık ortaya çıkmaktadır.

 

 Tıkanıklık Oluşturan Maddeler Nelerdir?

 

 -Günümüzde teknolojik gelişmenin sayesinde her maddeden yapılan tuvalet kâğıtları erimeye karşı koyması sonucu tuvalet ve diğer giderlerde tıkanıklık oluşturmaktadır.

 -Giderlere bilerek veya yanlışlıkla atılan sünger, diş macunu kapları, vb. benzeri maddeler özellikle şişme yaparak tıkanıklık oluşturmaktadır.

 -Zeminden kopan derz dolgu maddeleri ve duvarlardan kopan sıva parçaları birikim yaparak tıkanıklığa neden olmaktadır.

 -Gider üzerine baskı uygulanması sonucu bazı bölümlerinde oluşan çökmeler sonucu tıkanıklık meydana gelir.

 

 Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

 

            Her türlü tıkanıklığın açılmasında en kolay çözümleri sunan Alanya tıkanıklık açma, firması olan Mgs Yapı en teknolojik aletler kullanarak en kısa sürede sorunları çözmektedir. Tıkanıklık açma yöntemi olarak;

 

 -Öncelikle kameralı sistemler kullanılarak y-tıkanıklığın oluştuğu nokta analiz edilmektedir.

 -Analiz edilen bölümde birikim oluşturan maddenin kimyasal yapısı incelenir.

 -Analizi yapılan kimyasal veya katı maddeler eritme veya parçalama işlemleri için gerekli ekipmanlar hazırlanır.

 -Bu işlem için gerekli robotların başlık kısımları takılır.

 -Takılan sivri uçlar tıkanıklığın oluştuğu bölgeye görüntüleme aletleri eşliğinde salınarak görüntüler eşliğinde parçalama veya sarma işlemine tabi tutularak tıkanıklık ortadan kaldırılır.

 Bu işlemler için en detaylı bilgileri http://www.mgsyapi.net adresinden alarak gerekli başvuruları yapabilirsiniz.