logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Tuvalet Gideri Neden Tıkanır

Tuvalet Gideri Neden Tıkanır ?

 

Tuvalet Gideri Tıkanması

 

            Tuvalet tıkanıklığı genel olarak boru hattına atılmaması gereken cisimlerden dolayı olmaktadır. Lavabo, klozet gibi giderleri oluşturan atık su boruları çeşitli sebepler nedeniyle tıkanabilir. Bu durum son derece hoş olmayan görüntülere sebep olabilmektedir. Ayrıca kanalizasyon sistemlerinde belli aralıklarla açılan ve su tahliyesini kolaylaştıran logarların da tıkanık olması, sorunu daha da büyütebilmektedir. Bu sebeple tuvalet açma, işlemleri, suyun tahliyesi ve kanalizasyon arasındaki bağlantılar için oldukça önemlidir. Ayrıca tuvalet giderinin tıkanmasına birçok hatalı kullanım da sebep olmaktadır.

 

 Tuvalet Gideri Tıkanma Sebepleri

           

            Tuvalet giderlerinin tıkanmasına sebep olan etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 Klozetlerin içine atılan tuvalet kâğıtları sonucu ve erimeyen cisimlerin giderlerin içine atılmasıyla tıkanma olabilmektedir. Aslına bakılırsa tuvalet kullanımında hiçbir kâğıdın klozete atılmaması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Tuvalete atılan yabancı cisimler ilk başlarda sorun yaratmasa da zamanla belli bir yerde biriken bu cisimler, tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

 

            Tuvaleti tıkayan bir başka sebep ise bulaşıklardır. Lavabo tıkanmasın diye lavabo giderine dökülmeyen artıklar, tuvalete döküldüğünden zamanla bu artıklar tuvalet giderini de tıkayabilmektedir. Böylece tuvalet tıkanıkliği acma, ile uğraşmayan kişiler, tuvalet giderinin tıkanması sonucu tuvalet gideri açma ile uğraşmak zorunda kalabilmektedirler. Bu sebeple, giderlerin sağlıklı kullanımı için atıkların çöpe atılması en doğru karar olacaktır.

 

            Tuvaleti tıkayan sebeplerden diğeri ise yanlış boru kullanımıdır. Tuvalet giderleri için kullanılan boruların kalitesiz, dar ve uygun olmayan biçimlerde monte edilmesi sonucu giderler zamanla tıkanabilmektedir.