logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Lavabo Tıkanıklıklarının Nedenleri

Lavabo Tıkanıklıklarının Nedenleri

 

            En sık karşılaşılan problemlerden biri, lavabo giderlerinin tıkanmasıdır. Lavabo tıkanmasının pek çok sebebi olabilmektedir. Yemek atıkları, lavabo gider hatlarında çöküntü oluşması veya giderlerin hasar görmesi, yağlar, uzun süre kullanım sebepli kalıntıların birikmesi, inşaat halinde gidere dökülen harç ve eski yapılarda kireç ve tortu oluşması lavabo tıkanıklıklarının genel sebeplerindendir. Bu gibi durumlarda ilk olarak yapılması gereken lavabo açma hizmetlerinden faydalanmaktır. Sorunun kesin çözümü için bu alanda hizmet veren firmadan profesyonel yardım alınmalıdır.

 

 Lavabo Tıkanıklığı Açma

 

            Evde denenen bazı lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri olsa da, çoğu zaman bu uygulamalar yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle lavaboyu açmak için robot makinelere ihtiyaç duyulabilmektedir. Lavabo açıcı makineler, helezon yayları ve ucundaki açma aparatları gidere salmaktadır. Böylece makinenin yayı ve ucundaki ucu çevrilerek, ileri doğru itilmesi ile oradaki sert tabaka delinip, parçalanmaktadır. Sonuçta da giderinizin açılması sağlanmaktadır. Lavaboyu açmak için ucuz yöntemler tercih ederseniz; bu hem kısa vadeli bir çözüm olur; hem de lavabo giderinize zarar verebilir. Profesyonel firma ile çalışırsanız; tüm işlemler güvence altında gerçekleştirilir. Bu yüzden lavabo açmak adına, ezbere yöntemler kullanılmamalıdır. Özellikle bazı kimyasal maddeler, lavabonuzun giderine zarar verebilir. Hizmet masrafından kaçınayım derken, başınıza çok daha büyük bir masraf çıkabilir. Bu nedenle işi, uzmanına bırakmakta fayda vardır. Aksi takdirde gider hattınızdaki borular, kullandığınız kimyasal yöntemler yüzünden zarar görebilmektedir.

 

 Tıkalı Giderlerin Açılması

 

            Tıkalı olan lavabo giderinin açılması, özel bir işlem gerektirebilir. Bu bakımdan evde uygulanan yöntemler yetersiz kalır. Daha profesyonel bir lavabo tıkanık açma hizmetine ihtiyaç duyulur. Profesyonel işlemlerle en zor tıkanıklıklar bile, en kısa süre içerisinde açılabilmektedir. Bu nedenle zaman kaybetmeye hiç gerek yoktur. Lavabonuzun gideri tıkanmışsa; hemen bu alanda hizmet veren firma ile irtibata geçmelisiniz. Alacağınız kaliteli hizmet, sizi ekstra masraflardan da kurtaracaktır. Yapılacak olan yanlış yöntemler daha büyük problemlere yol açabilir. O yüzden kesinlikle bilmediğiniz kimyasalları lavabonuz üzerinde kullanmayınız. Bilmeden yapacağınız bir uygulama, giderlere daha çok zarar verebilir. Hem ekonomik yönden hem de garantili çözüm olarak, kaliteli lavabo gider açma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.