logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon Açma Fiyatları

 

            Evlerimizde tıkanan lavabolar, bizlere büyük sorunlar çıkarabilir. Lavabolar kullanım durumlarına göre zaman zaman tıkanabilmektedir. Lavaboların tıkanma nedenleri arasında, dikkat edilmeksizin atılan yiyecekler, kullanılmış yağların lavaboya dökülmesi gibi kullanımdan kaynaklı tıkanmalar meydana gelmektedir. Ayrıca binanız yeni ise yapım aşamasında harç beton kalmasından dolayı tıkanma olabilir. Bunların yanında lavabonun gider tesisatında eskime, şekil bozukluğu da tıkanma nedenlerindendir.

 

            Böyle bir sorun yaşadığınızda genelde açmak için lavabo açıcı gibi kimyasallar kullanılmaktadır. Fakat bu kimyasalları kullanırken çok dikkatli olunmalı, kullanma talimatı mutlaka okunmalıdır. Kimyasal bir madde olduğundan yanlış kullanımdan dolayı yaralanma veya zehirlenme söz konusu olabilir. Lavabo açıcı olarak kimyasal kullanmak istemeyenler için ise doğal yollar ile bir takım kanalizasyon acma, teknikleri mevcuttur.

 

            İlk olarak tıkanma nedeni biliniyorsa ve tıkanma yeni oluşmuşsa pompa yardımıyla vakumlama denenmelidir. Bu yöntemle basit tıkanmalar açılabilmektedir. Tel yardımı ile de bazı lavabolar açılabilmektedir. Pompanın etkili olmadığını gider borusundaki derin tıkanmalar için ise bir kaç doğal ürün kullanarak da lavabo açmak mümkündür. Tıkaniklik acma, yöntemlerinden ilki, sirke ve karbonattır. Bir bardak karbonata lavaboya dökülür, ardından bir bardak sirke dökülür. Bunların birbiri ile tepkimeye girmesinden sonra 1 litre kaynar su dökülerek lavabo açılması sağlanır. İşlem yaklaşık 1.5 saat kadar sürmektedir. Aynı yöntem tuz ve sirke ile de olabilir.

 

            Tüm bu yöntemleri deneyip açamadığınız lavabolar için tesisatçı çağırılması gerekmektedir. Çünkü bazı tıkanıklar lavabo gider borusunun derinin de hatta kanalizasyondan kaynaklı olabilir. Bu durumda 150 TL ile 200 TL arası lavabo açma ücreti çıkmaktadır.