logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Kargıcak Tıkanıklık Açma

Kargıcak Tıkanıklık Açma


Lavabo Neden Tıkanır?


            Lavabo günün farklı zamanlarında sürekli olarak kullanıldığı için kimi zamanlarda buralara çeşitli yemek artıkları dökülebilmektedir. Soğumuş çorba gibi daha katı olan maddelerin lavabolara dökülmesi ile tıkanmaya sebep olunmaktadır. Yağların veyahut da daha katı cisimlerin mutfak lavaboları içerisine dökülmesi, eğer giderin eğim oranı fazla değil ise tıkanma gerçekleşebilmektedir.

            Mutfak lavabolarına ek olarak, tuvalet lavaboları da sürekli olarak tıkanabilmektedir. Her iki lavaboya da atılan, dökülen şeyler sayesinde tıkanma gerçekleşmektedir. Bunun peşinden de dökülen her şey giderek birikmenin artmasına etki etmektedir. Sadece bu sebeple değil, tesisatın yanlış yapılmasından dolayı da tıkanmalar gerçekleşebilmektedir. Boruların yanlış ve ters takılmasından dolayı tıkanma yaşanabilmektedir. Bu ve buna benzer durumlarda da tıkanıklığın giderilmesi için farklı çalışmalar yapılmakta, fakat bu süreç oldukça zordur.

Lavabo Tıkanıklığında Çözüm Yöntemleri


            Lavaboların tıkanıklığının çözülmesinden birbirinden farklı alternatifler kullanılabilir. Marketlerde satılmakta olan lavabo açıcı ürünler yalnızca kısıtlı durumlarda işe yaramaktadır. Büyük tıkanmalarda bu tür ürünleri kullanmaya gerek bile yoktur. Bu sebeple Kargıcak tıkanıklık açma firmalarından biri olarak hizmet veren MGS Yapı tarafından verilen hizmetler doğrultusunda yaşanan problemler büyük ölçüde çözüme kavuşturulabilmektedir.

            Kargıcak tıkanıklık açma firması tarafından çeşitli teknolojik hizmetler verilmektedir. Gelişen teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmakta olan MGS Yapı, bünyesinde bulundurduğu çok sayıda elektronik robotlar yardımı ile tıkanma problemlerinin neredeyse tamamını 0 garanti ile aşmaktadır. Kullanılan robot yardımı ile öncelikle lavabo giderinde oluşan tıkanıklığın nerede olduğu belirlenmektedir. Kamera yardımı ile görüntü almaya çalışan Kargıcak tıkanıklık açma firması, görüntünün alınmasının ardından tıkanma noktasını belirlemektedir. MGS Yapı tarafından verilen asıl hizmet bu aşamadan sonra başlamaktadır.

            Şirket tarafından nokta belirlendikten sonra robot yardımı ile bu noktadaki tıkanıklığı gidermek için eritme, yakma ve itme işlemleri yapılmaya başlanır. Eğer çok büyük bir boyuta sahip cisimler tıkanmaya yol açıyor ise eritme yöntemi kullanılmaktadır. Çok sayıda küçük boyutlu cismin bir araya gelmesi ile tıkanma gerçekleşiyor ise de sadece kullanılan materyaller ile itme işlemi yapılmaktadır. Tıkanmanın ve yaşanan sorunun boyutu ne olursa olsun firma tarafından kaliteli ve güvenilir bir hizmet verilmekte ve bu sayede sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir.