logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Mutfak Gideri Neden Tıkanır

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

 

            Mutfak lavabosuna dökülen yemekler, yağlar, çay posaları, lavabonun eğimsiz olması mutfak lavabosunun tıkanmasına neden olabilir. Yağ gibi maddeler tamamen akıp gitmediği için borunun dibinde birikir ve tıkanıklığa yol açar.

 

 Lavabo tıkanmasını önlemek için ne yapabiliriz?

 

            Daha ince delikli süzgeçler büyük parçaların lavabo giderine ulaşmasını engelleyerek tıkanmaları önleyebilirsiniz. Fakat yağ kullanımı açısından bu yine engel olamayacaktır. Yağlarınızı lavabo giderine dökmemeniz, mümkünse atık kutularına atmanız gerekir.

 

 Tıkanan lavabo açma işlemi

 

            Lavabo gideri tıkanmasının, tıkanıklık açma zorluğundan başka bir zorlukta kokusuna katlanmaktır. Birikmiş atıkların oluşturduğu koku çekilmez derece de olabilir. Tıkanan alanya mutfak tıkanıklığı açma, için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır.

 

 1.Sirke ve karbonat ile veya sirke ve tuz ile oluşturulan karışımlar lavaboya dökülerek tıkanıklık açılabilir. Pompa ile veya tel ile tıkanıklıklar çözüme ulaştırılabilir. Bir başka çözüm ise lavabo açıcı olarak kullanılan kimyasallar ile tıkanıklıklara çözüm getirilebilir. Fakat bunlar ileri derece de tıkanmış bir lavabonun alanya tıkaniklik acma, işlemi için kullanılamaz. Basit tıkanıkların önüne geçebilir fakat yağ gibi birikintilerin veya oluşmuş ciddi tıkanıklar için uygun değildir.

 

 2.Ciddi tıkanıklıklar için ise bir bilinenin müdahale etmesi gerekir. Günümüzde ki teknoloji ile artık gider açılırken öyle etrafı kırıp dökmeye gerek kalmıyor. Teknolojik aletler ile tespit edilip direk uygulamalar yapılabiliyor. Bu yüzden lavabo açıcı gibi tehlikeli maddelere başvurmaktansa bir bilen olarak tesisatçılara başvurmak günümüz teknolojisin de artık sizi korkutmasın.