logo
Çağrı Merkezi;
0555 009 0707
Çağrı Merkezi;
0545 579 0707

Avsallar Tıkanıklık Açma

Avsallar Tıkanıklık Açma


Tıkanıklık Nasıl Oluşur?


            Tıkanıklıklar genellikle giderlerin dirsek kısımlarında oluşan sıkışmalar yüzünden meydana gelmektedir. Bu sebeplere ek olarak, yanlış inşa etmekten veyahut da tesisatı yanlış döşemek yüzünden de tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Binalar yapım aşamasında iken kullanılan pimaş boruların profesyonel bir şekilde döşenmemesi ile birlikte zaman içerisinde bu boruların bazı bölgelerinde kireçlenme meydana gelmektedir. Bunun bir devamı olarak da sistemde tıkanma meydana gelmektedir.

            Tesisatın döşenme amacı tıkanma problemi için son derece büyük önem arz etmektedir. Tesisatın ilk döşendiği dönemlerde borular sürekli küçük ağızdan büyük ağza doğru gitmelidir. Eğer bu şekilde yapılmayıp, bir borunun peşine diğer borunun ters girişi takılırsa borular gidere karşı geçirilmiş olur. Dolayısıyla zaman içerisinde boruların içerisinde sıvı seti oluşturulmaktadır. Bu tıkanıklığa da katı cisimler takıldığı için her geçen gün bu alandaki tıkanma büyümekte ve kimi zamanlar içerisinden çıkılamayan bir hal almaktadır.

Tıkanık Açma Yöntemleri


            Avsallar tıkanıklık açma firmalarından biri olarak bilinen Mgs Yapı, kullanmakta olduğu son teknoloji aletler yardımı ile yaşanan problemlerin büyük ölçüde üstesinden gelinmesini sağlamaktadır. Kanalizasyonların tıkanması, mutfak giderlerinin tıkanması, tuvalet giderlerinin tıkanması gibi çeşitli alanlarda hizmet veren firma, kullanmakta olduğu son teknoloji robotlar ile müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

            Avsallar tıkanıklık açma firmalarından olan Mgs Yapı tarafından işlemin ilk aşamasında kameralı sistemler kullanılmaktadır. Bu yöntem ile tıkanıklığın nerede meydana geldiği saptanabilmektedir. Nokta belirlendikten sonra, niçin tıkanmanın gerçekleştiğinin tespiti yapılmaktadır. Tıkanma noktası ve tıkanma sebebi Avsallar tıkanıklık açma firması tarafından belirlendikten sonra bu cisimleri parçalamak ve eritebilmek için gerekli tüm ekipmanlar hazırlanmaktadır. Bu işlem için de çoğunlukla robot adı verilen makineler kullanılmaktadır. Robot cihaza takılan sivri uçlu kablolar yardımı ile tesisat içerisinde ilerleyerek, tıkanıklığın gerçekleştiği yere ulaşılmaktadır. Kamera yardımı ile görüntülü olarak işleme devam edilmekte ve bölgeye ulaşıldığında gerekli eritme ve parçalama işleri yapılmaktadır. Yapılan işlemlerin sonucunda da MGS Yapı tarafından tıkanıklık problemi ortadan kaldırılmaktadır. Hizmet hakkında ve iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgi Mgs Yapı’ya ait olan https://www.mgsyapi.com.tr uzantılı internet adresinden kolaylıkla edinilebilmektedir.